SATINALMA YÖNETİMİ

     

Dijital Dönüşüm

ihtiyaç duyduğunuz profesyonel ve doğru çözümler için ürünlerimizi inceleyin

Başlıca Satınalma Süreçleri Hangileridir?

Bu süreçler, satınalınacak mal ve hizmetle ilgili talep oluşturulması, onaylanan taleplerin siparişe dönüşmesi, tedarikçi olma başvurularının yönetimi ve teklif yönetimi olarak sıralanabilir.

Satınalma Yönetiminde Hangi Sorunlar ile Karşılaşılır?

SAT ve SAS yaratma ara yüzleri karmaşık bir yapıdadır. Onay verme yetkisine sahip olan yöneticilerin SAP Gui üzeriden sisteme bağlanmak istememesi veya seyahatte olması gibi koşullar nedeniyle onay süreçleri uzayabilir. Tekliflerin telefon ve mail yolu ile tedarikçilerden toplanması zaman kaybına yol açar ve süreci hatalara açık bırakır. Tekliflerin farklı şablonlarda gelmesi kıyaslama zorluğuna sebep olur. Tedarikçi başvurularında ön eleme yapılmaması yanlış tedarikçilere zaman harcanmasına neden olur. Tedarikçi bilgilerindeki değişikliklerin SAP sistemi üzerinde güncellenmesi çeşitli zorluklar içerir.

Satınalma Yönetimi Ürünü Nedir?

Lupe Danışmanlık tarafından sunulan Satınalma Yönetimi Ürünü SAP Fiori platformunda geliştirilmiştir ve üç ana modülden oluşmaktadır. Talep-Sipariş ve Onay Modülü, kurum içi oluşturulan satınalma taleplerinin mobil platformda oluşturulmasını sağlar. Teklif Modülü, satınalma tekliflerinin online olarak sisteme girilmesini ve tekliflerin mukayese edilerek seçilen teklif talebi ile satınalma sürecinin devam ettirilmesini sağlar. Tedarikçi yönetimi modülü, tedarikçilerin öz bakımlarının web ortamında gerçekleştirilmesini ve satıcı ana verisinin bu doğrultuda güncellenmesini sağlar.

Satınalma Yönetimi Ürünü İşletmelere Neler Kazandırır?

  • ​SAT & SAS yaratılma ara yüzlerini ve kataloglama mantığını basitleştirerek kullanıcı dostu kılar.
  • ​Mobil platformda çalışarak işlemlerin cep telefonundan yürütülebilmesini sağlar.
  • ​Tedarikçi öz bakımlarını tedarikçilerin yapmasını sağlayarak zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlar, anaveriler güncel tutulur.
  • ​Teklifler, istenen şablonda online olarak tedarikçilerden alınır ve teklif değerlendirme sürecinde aynı düzlemde karşılaştırma imkânı sağlanır.

Detaylar için bizi her zaman arayabilirsiniz +90 312 219 52 30

"AYRINTILI BİLGİ İSTEYİN" size özel çözümlerimizi sunalım!