"

RISE with SAP nedir ?

SAP RISE SAP’nin 2021 yılı ortasında duyurduğu yeni bir bulut hizmet modelidir. SAP bu hizmet modelini işletme süreçlerinin dijital dünyaya dönüşümünün bir hizmet olarak sunulması (Business Transformation as a Service) şeklinde tanımladı. 
SAP bu hizmet modeliyle birlikte hizmet paketini yalın bir şekilde “Tek Teklif, Tek Sözleşme” mottosuyla ön plana çıkarmakta. Tek sözleşme ile Yazılım, hizmetler ve altyapı tek noktadan sunulur. 
SAP RISE işletmelerin mevcutta kullandığı ve ihtiyacı olabilecek SAP varlıklarını bullutta bir araya getirerek tek platform üzerinden erişim imkanı sağlamakta. RISE ile birlikte şirketler donanım yatırımı ve bakımı derdinden kurtularak sunucu hizmetini bulut olarak SAP, AWS veya Google gibi bir hiper ölçekleyiciden almakta. 
SAP RISE ile sunulan hizmetler toplamda 6 temel iş alanında toplanmakta;

SAP S/4HANA Cloud

SAP’ın en büyük çözümü olan ERP ürünü S4 Hana, Public veya Private Cloud olarak RISE modelinin içerisinde sunulmaktadır. S4 Hana Cloud Tedarikçi ilişkikeri yönetimi, Tedarik zinciri yönetimi, Satış, Ar-Ge ve Finans alanlarında ek çözümler sunacak şekilde genişletilmiştir.

Sunucu Hizmeti

Müşteriler bulut sunucu hizmetini direkt olarak SAP’ın sunucu hizmetinden alabileceği gibi ayrıca Amazon Web Servisleri (AWS), Microsoft Azure, Google Cloud ve Alibaba Cloud Hiper Ölçekleyicilerinden birini de tercih edebilirler.

SAP Business Network Başlangıç Paketi

İşletmeleri hem müşterilerle hem de iş birliği yapabileceği ticaret ortaklarıyla bir araya getiren online bir platform olan SAP Business Network, firmaların bilgi birikimlerinin ortak akıla dönüşmesinin gücünden yararlanarak yeni iş yapış şekilleri keşfetmelerini ve sorunlarla daha güçlü bir şekilde mücadele etmelerine olanak sağlar. Bu network ile yapılabilecekler genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 

 • Yeni müşterilerin bulunması ve iş birliği kurulması
 • Ticaret ortaklarının işe alım, kayıt ve yeni iş birliği senaryoları
 • Kişiselleştirilebilir ve yetkilendirilebilir network portali
 • SAS ile entegre çalışan küresel takip ve izleme araçları
 • Nakit akışının iyileştirilmesi amacıyla borçverenler ağına erişim
 • Sektördeki benzer firmalar ile performans karşılaştırması
 • Müşteri hizmetlerinin kalitesinin arttırılması için analizler ve iç görüler ve kıyaslamalar

 

SAP BTP Tüketim Kredileri

SAP RISE hizmeti ile işletmelerin farklı ihtiyaçlarında dinamik olarak kullanabileceği BTP(Business Technology Platform) bulut kredisi sağlamaktadır. BTP üzerinde S4 Hana entegrasyonları, veritabanı yönetimi, SAP Intelligent Robotic Process Automation, analitik araçlar vb.. binlerce seçenek bulunmaktadır.

İş Süreçleri Zekası

İş süreçleri Zekası SAP RISE içerisinde çeşitli bileşenler ile sunulur.

 • Analiz bileşeni ile sistemdeki veriler derinlemesine irdelenerek faydalı ve gereksiz süreçler&programlar tespit edilir.
 • Tasarım ve benzetim bileşeni mevcut iş verilerini kullanarak simülasyon yapıp çalıştırmaya yarar.
 • İyileştirme bileşeni ile verimliliğin arttırılması hedeflenir. Bunu yaparken yapay zeka, kodsuz otomasyon ve RPA gibi enstrümanlardan yararlanılır.
 • Devreye alma ve yönetme bileşeni süreç yönetimi ve son kullanıcılar, temel belgelerin paylaşımı gibi konuları irdeler.
 • Monitör bileşeni sistemin sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olur ve performans değerlerini izler.
 • Model ve Yönetim bileşeni departmanlar arası işbirliği sağlar.
 • Karşılaştırma bileşeni sap tarafından sağlanan toplu sektör bilgileri ile işletmenin verilerini karşılaştırarak iyileştirmelerin nerelerde yapılacağını analiz eder.

Gömülü Araçlar ve Hizmetler

SAP RISE ana bileşenlerin yanında dağıtım yardımı, eski kodun kaldırılması, tedarik zinciri sürecini iyileştirme, iş senaryosu planlaması ve akıllı iş tasarımı gibi daha bir çok konuda gömülü çözümler ve hizmetler sunar.

"

Gelin işletmenizi SAP RISE ile buluta birlikte taşıyalım.

Detaylar için bizi her zaman arayabilirsiniz +90 312 219 52 30

"AYRINTILI BİLGİ İSTEYİN" size özel çözümlerimizi sunalım!